کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بنیاد دینی جامعه را تقویت می‌‌کنند
کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد بنياد ديني جامعه را تقويت مي‌‌کنند
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی:

کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بنیاد دینی جامعه را تقویت می‌‌کنند

اميني با بيان اينکه کانون‌هاي مساجد از سالم‌ترين مراکز براي پرورش استعدادها و مقابله با تهاجم فرهنگي به شمار مي‌آيند، افزود: کانون‌ها با فعاليت‌هاي خود بنياد ديني جامعه را تقويت مي‌‌کنند.
شناسه خبر : 31075 تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۰۸:۱۴

«یوسف امینی» در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) خراسان رضوی، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ۱۹ مهر سالروز بیان فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص کانون های مساجد با تاکید بر اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد بسترهای مناسب فرهنگی و هنری برای رشد و ارتقاء شاخصه های فرهنگی در گام دوم انقلاب اسلامی هستند، بیان داشت: رهبر معظم انقلاب ۱۹ مهر سال ۹۱ طی سخنرانی خود در جمع علما در خراسان شمالی با تبیین جایگاه کانون ‌های فرهنگی هنری در مساجد، بر تقویت این مراکز تأثیرگذار، تاکید فرمودند.

 

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با بیان اینکه کانون های فرهنگی و هنری مساجد مظهر توسعه فرهنگ دینی با استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری در جامعه هستند، گفت: احیای کارکردهای مسجد، ترویج فرهنگ قرآنی، سیره نبوی و معارف و آموزه ‌های اهل بیت(ع) و همچنین مبارزه با هجمه‌های فرهنگی و استفاده از ابزارها و زبان های نوین اطلاعاتی و ارتباطی از رسالت ‌های اصلی کانون ‌های مساجد است.

 

وی با اشاره به اینکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با جذب حداکثری جوانان و نوجوانان می‌توانند به خوبی در مقابل شبه ها وهجمه های دشمنان ایستادگی کنند، اظهارکرد: ترکیب فرهنگ و هنر در کانون‌ها حائز اهمیت است، فرهنگ سبب عمق بخشیدن به فعالیت‌ها و هنر سبب جذابیت و اثرگذاری می‌شود، ترکیب این دو ویژگی سبب تمایز فعالیت‌های کانون‌ها در مساجد شده است.

 

امینی گفت:تحولات خوبی را در سطح کانون‌های مساجد به ویژه در چند سال اخیر مواجه بودیم از جمله فعالیت‌هایی که د ر سطح فضای مجازی و با راه‌اندازی سامانه بچه‌های مسجد شکل گرفت، این سامانه در واقع پل ارتباطی خوبی را میان کانون‌ها و حوزه برنامه‌ریزی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد برقرار کرده است.

 

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با تاکید بر اینکه کانون های مسجد به عنوان پايگاهي ديني است كه حضور جوانان در آن، بنياد ديني جامعه را تقويت مي‌ كند، اظهارکرد: کانون های فرهنگی و هنری مساجد مظهر کار تشکیلاتی، تیمی و گروهی و به صورت سازمان یافته هستند که در کار تشکیلاتی نباید به صورت مجزا و انفرادی عمل کرد بلکه باید گروهی و تشکیلاتی کار و فعالیت صورت بگیرد.

 

وی با اشاره به اینکه کانون های مساجد سالم ترین مراکز فرهنگی برای پرورش استعدادها و تشکیل جبهه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان اسلام و انقلاب است، افزود: کانون های مساجد نماد خودباوری دینی و اتکا به توان نوجوانان و جوانان انقلابی است.